Yazar : Gökçe Solmaz 13 Ekim 2013 Pazar

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul çerçevesinde gerçekleşen ve Ebru Şallı, Yolanthe Cabau, Chloe, Gül Gölge Saygı, Wilma Elles, Çağla Şikel ve Özge Ulusoy'un podyuma çıktığı adL+Cengiz Abazoğlu "Revan" defilesi, zarafetiyle, moda tutkunlarını zaman yolculuğuna çıkarttı. 

Abazoğlu merakla beklenen koleksiyon ile ilgili; "Tarih her zaman modaya ilham veriyor. Bende Revan koleksiyonum için Topkapı Sarayında'ki Sultan IV. Murat tarafından 1635 yılında yapılan Revan köşkünden ilham aldım. Duvar süslemelerinde ki çini desenlerini sitilize ederek kumaşlara yansıttım. O dönemin kadınlarını 2014 yazına uyarlayarak çağdaş, modern ve rafine bir görüntü sağladım. Koleksiyonda doğal iplikler kullanarak tarihimizin desen ezgilerini daha çok 2 parça olmak üzere, elbise, mayo ve bikinilere yansıttım. 2014 İlkbahar-Yaz herkes çok şık olacak" dedi. 

adL Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Tasarım Direktörü Zehra Işık; "Bu sefer ki koleksiyonun diğerlerinden daha farklı bir çizgisi  var. Yoğunlukla Genç stiller için tasarlanan parçalarda kabarık formlar, şirin görünümler ön plana çıkıyor. Kumaşlarda viskon ve pamuk, desenler de ise çiçek ve çini sıkça karşımıza çıkıyor. Kokteyl ve uzun gece elbiselerinin gökkuşağı renkleri ise adL+Cengiz Abazoğlu koleksiyonunun bağımlı müşterileri için yaz sezonu gardrobunun yeni favorileri olacak." dedi. 

Defileyi izleyen davetliler arasında Nebahat Çehre, Azra Akın, Ceylan Çapa, Deniz Akkaya, Pınar Tezcan gibi ünlü isimler vardı. 
Cevapla

Mesajı beğen |

- Copyright © GkcFashion - FT1E - Hakları GkcFashion - Tasarım AlpDEV -